E FUNDIT/ Kapen 200 kg kokainë në Elbasan
Keni menduar ndonjeherë se kush është lideri me rrogë më të lartë?!
Albeu.com
Lideri që merr rrogë më të lartë është Presidenti Amerikan George W. Bush, ndërsa pas tij rradhitet Presidenti Irlandez Mary McAleese. Në fund të listës gjenden Presidenti i Bolivisë Evo Maroles dhe Kryeministri Indian Manmohan Singh.Ne listen e liderve qe paguhen me mire, i pari eshte George W. Bush me rroge mujore 22 834 Euro. Pas tij eshte Presidenti Irlandez Mary McAleese me 22 784 Euro. I treti ne liste me 21 262 Euro eshte Kancelarja Gjermane Angela Merkel ndersa i katerti eshte Presidenti Austriak Heinz Fischer me 20 775 Euro ne muaj.

Fuqite europiane si Franca dhe Rusia nuk kane arritur te futen ne 10-shin e pare. Kryeministri Britanik Tony Blair eshte rradhitur i 6-i me 15 240 Euro, ndersa Presidenti Frances Jacques Chirac nuk ka arritur te futet ne 10-shin e pare. Rroga mujore e Jacques Chirac-ut eshte 6 714 Euro.

Sipas listes ne fjale, presidenti rus Vladimir Putin merr 4 250 Euro ne muaj ndersa kryeministri turk Recep Tayip Erdoðan 4 000 Euro.

Me rroge me te ulet jane Presidenti Bolivian Evo Morales me vetem 667 Euro ne muaj ndersa pas tije gjendet Kryeministri Indian Manhoman Singh me vetem 650 Euro.

Rrogen me te ulet ne europe e merr kryeministri bulgar Sergey Stanisev me vetem 900 Euro.
Shtuar më 06/06/2006, ora 15:54
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori