Kemi vepruar gabim! Kurrë mos ia lironi vendin një të moshuari në autobus
Pëlqej
Të gjithëve ne na ka rastisur të paktën njëherë që ngrihemi nga sendiljet e një autobuzi për t’ja liruar vendin një të moshuara, e kjo në shenjë respekti.

Por kemi vepruar gabim!

Sipas ekspertëve, lirimi i vendit dhe lejimi i tyre që të ulen, ndikon negativisht në shëndetin e të moshuarve.

Ata duhet të mbajnë trupin në lëvizje që të jenë sa më të shëndetshëm. Në vend që të përdorin ashensorin, ata duhet të ngjisin shkallët si dhe të ecin për 10 minuta në ditë. /albeu.com/

Shtuar më 21/10/2017, ora 08:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori