Karrota parandalon kancerin
Karrota është një nga perimet që ka mjaftueshëm vitaminë A. Kështu, preferohet që ju të konsumoni më shumë karrota, pasi ato munden të parandalojnë disa lloje të kancerit.

Disa studime kanë treguar që karrota zvogëlon rrezikun e të prekurit me kancermushkërive, të gjirit dhe zorrës së trashë. Për shkak se karrota ka një pesticid natyral që mbron rrënjët e saj nga sëmundjet kërpudhore.
Shtuar më 28/04/2019, ora 11:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori