Kantina e verës ku mund të pihet falas në çdo kohë
Kantina Dora Sanchese, që ndodhet në regjionin Abruzzo, në afërsi të Romës dhe Ortonës, e ka krijuar një fontanë nga e cila do të rrjedhë verë, 24 orë në shtatë ditë të javës.

Kjo është ndërtuar për banorët, vizitorët e shumtë si dhe pelegrinët që kalojnë në të ashtuquajturën rrugën e Shën Tomasit.

Zyrtarët e kantinës kanë kërkuar që ky vend të mos shfrytëzohet për qëndrim të gjatë, nga frika se mund të mblidhen pijanecët./albeu.com/

Shtuar më 16/10/2016, ora 12:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori