Kanada/ Zbulohet një material tekstil që eliminon vetë bakteret (VIDEO)
Peshqiri “ArgjendBambu” nuk është vetëm peshqiri më i butë i thurur ndonjëherë, por mund të eliminojë vetë 98% të baktereve që mblidhen në të, duke qëndruar gjithmonë i pastër dhe i gatshëm për t’u përdorur.

Piyush Maheshwari, një nga krerët e projektit, thotë se ai e ndërtoi këtë për shkak të një problemi që kishte me lëkurën.

Një nga dermatologët e shumtë që ai takonte i kishte thënë që peshqirët që përdornim zakonisht duhej të laheshin më shumë se dy herë në javë pasi numri i baktereve në të dyfishohet brenda 20 minutave.

Kjo do të thotë që brenda disa orëve në peshqir mund të gjenden mbi 2 milionë baktere. Kur Maheshwari mësoi këtë, vendosi t’i japë menjëherë një zgjidhje./albeu.com/
Shtuar më 04/09/2016, ora 11:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori