Kanada/ Hamilton “Kryeqyteti i Ujëvarave" në botë
Qyteti HamiltonKanada, dikur qytet industrial sot është kyeqyteti i ujëvarave në botë.

Me më shumë se 130 ujëvara të mëdha dhe të vogla gjenden në qytetin HamiltonKanada .

Në lumin Niagara ekzistojnë gjenden dhe një mori ujëvarash të mahnitshme. Ato ndodhen në qarkun e qytetit Hamilton rreth 130 të tilla.

Hamilton, sot njihet si qyteti i ujëvarave, ndërsa për nder të tyre në këtë vend çdo vit organizohet një festival, i cili përfshin dhe vizitat të këto ujëvarat – një aventurë kjo e pëlqyer prej turistëve./albeu.com/Shtuar më 27/08/2016, ora 12:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori