Kaliforni, stuhia shkatërron pemën 1000 vjeçare (FOTO LAJM)

Pëlqej
StuhiaKaliforni ka rrëzuar një nga pemët më të famshëm të Amerikës, pema “Pioneer Cabin”.

Sekuoja gjigante ishte e njohur pasi kishte një vrimë përmes trungun të saj ku mund të kalonte një makinë pa problem.

Pema, vlerësohet të jetë më shumë se 1000-vjeçare. Kalifornia dhe Nevada janë goditur nga nivele jashtëzakonisht të larta të reshjeve, duke çuar në përmbytje dhe rrëzime të pemëve./albeu.com/

Shtuar më 12/01/2017, ora 12:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori