Kafshët e egra kanë frikë prej saj, kjo është macja me e guximshme në planet (FOTO LAJM)

Njihuni me Syoma, macen e patrembur nga e cila nuk kanë frikë vetëm minjtë pr edhe edhelprat e rrezikshme.

Detyra e maces është që cdo ditë të mbajë larg minjtë në shtëpitë në Kamchatka që ndodhet në lindje të Rusisë.

Banorët thonë se Syoma eështë e jashtzakonshme dhe shumë herë është me guximshme se qentë, përcjell albeu.com

Kamchatka është një nga vendbanimet më të vjetra të kafshëve të egra të Rusisë, e themeluar nën Stalinin në vitin 1934.

Me klimën e ashpër, vullkanet dhe gejzërit, ajo përshkruhet si Toka e zjarrit dhe e akullit. /albeu.com/

Shtuar më 01/03/2018, ora 14:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori