Ju kujtohen? Çiftet më të dashura të filmave shqiptarë (FOTO LAJM)

1.Elsa dhe Fredi tek “Pallati 176”

Komedia Pallati 176 është shfaqur në Tiranë në vitin 1986 dhe është më e dashura për shqiptarët e të gjithë grupmoshave. Rolin e Elsës në këtë komedi e luante Eva Alikaj ndërsa Fredin aktori Gëzim Rudi. Batutat e famshme të Elsës dhe Fredit i mbajnë mend të gjithë edhe sot e kësaj dite: “Unë e shikoja që ai më donte edhe ai nuk ma thoshte dot prandaj unë ja thashë vetë e para”,

“Atë babanë tënd do ta hedh në gjyq ta dish!

Fredi është babai im ai!
Pëlqej
Përtej propagandës dhe indoktrinimit të popullsisë, filmat gjatë regjimit komunist përmbanin edhe copëza interesante nga përditshmëria shqiptare.

Qindra filma dhe komendi janë luajtur, ndërsa kanë spikatur çifte në to.

Kështu, kujtojme Makun dhe Dritën tek "Zëvendësi i grave" apo "Fredin me Elsën" tek "Pallati 176".

Në galerinë e mësipërme mund të shikoni disa nga çiftet më interesante të komedive dhe filmave gjatë regjimit komunist. /albeu.com/
Shtuar më 12/02/2019, ora 10:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori