Ju ka lehtësuar punën, ndërron jetë krijuesi i komandës tuaj të "preferuar"
Ndoshta asnjëri prej jush nuk e ka njohur deri më tani krijuesin e "cut", "copy" dhe "paste", komanda të cilat janë lehtësuese për të gjithë.

Larry Tesler lindi në Bronx, Neë York, në 1945 dhe studioi në Universitetin Stanford në Kaliforni.

Tesler ka punuar në kompanitë më të mëdha të teknologjisë si Apple, Yahoo apo Amazon.

Pikërisht në Apple, Larry Tasler krijoj komandat "cut, copy dhe paste", të cilat u përfshi në programet e Apple në kompjuterin Lisa në 1983 dhe origjinali u lançua në treg vetëm një vit më vonë.

Tasler u nda nga jeta më 16 shkurt të 2020, në moshën 74 vjeçare./albeu.com/Shtuar më 20/02/2020, ora 11:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori