Jeta ne geto, Brazili tjetėr (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Brazili ka nisur njė luftė tė ashpėr ndaj krimit tė organizuar, pėr tė pėrmirėsuar sigurinė dhe reputacionin e vendit. Shteti mė i madh i Amerikės sė Jugut, me ekonominė e gjashtė nė botė, ka dy anė diametralisht tė kundėrta.

Nga njėra anė, atė tė njė vendi dinamik, nė zhvillim tė vazhdueshėm dhe nga ana tjetėr, atė tė njė shteti mosfunksional, i ilustruar nė getot e quajtura favelas, ku jeta e banorėve nuk ka asgjė tė ngjashme me jetėn e njė qėnie njerėzore. Njė fotograf guximtar, arriti tė bindte drejtuesit e njė getoje qė ta linin tė hynte, pėr tė ilustruar nėpėrmjet imazhesh fotografike kushtet e jetesės nė kėto lagje, futja nė tė cilėn si i huaj dhe pa autorizim, sjell pothuajse nė ēdo rast zhdukjen pa lėnė gjurmė tė kujtdo. /albeu.com/
Shtuar më 31/12/2012, ora 16:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.