Jeta ne geto, Brazili tjetër (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Brazili ka nisur një luftë të ashpër ndaj krimit të organizuar, për të përmirësuar sigurinë dhe reputacionin e vendit. Shteti më i madh i Amerikës së Jugut, me ekonominë e gjashtë në botë, ka dy anë diametralisht të kundërta.

Nga njëra anë, atë të një vendi dinamik, në zhvillim të vazhdueshëm dhe nga ana tjetër, atë të një shteti mosfunksional, i ilustruar në getot e quajtura favelas, ku jeta e banorëve nuk ka asgjë të ngjashme me jetën e një qënie njerëzore. Një fotograf guximtar, arriti të bindte drejtuesit e një getoje që ta linin të hynte, për të ilustruar nëpërmjet imazhesh fotografike kushtet e jetesës në këto lagje, futja në të cilën si i huaj dhe pa autorizim, sjell pothuajse në çdo rast zhdukjen pa lënë gjurmë të kujtdo. /albeu.com/
Shtuar më 31/12/2012, ora 16:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian