Jeta brenda shtëpisë "vezë" (FOTO-LAJM)

Arkitektët belgë kanë arritur të sjellin komponentët esencialë të një shtëpie normale në një “vezë” gjigante. Ata kanë realizuar një shtëpi me siperfaqe 215 metra katrorë e cila përmban një hapësirë për kuzhinën, banjon, një dhomë gjumi, dhe disa hapësira të tjera të nevojshme.

Dizajni është konceptuar fillimisht si një zgjidhje për një firmë italiane dizajni që ishte duke luftuar për të marrë lejen për një shtesë zyre. /albeu.com/
Shtuar më 11/10/2013, ora 11:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori