Japonezët sfidojnë temperaturat e ulëta, lahen me ujë të ftohtë (VIDEO)
Pëlqej
Në Japoni dhjetëra persona morën pjesë në festivalin e lashtë Shinto, një ritual që bëhet në dimër dhe thuhet se pastron trupin dhe shpirtin e njeriut.

Në temperatura të ulta deri në -40 gradë, burrat u zhveshënujin e ftohtë duke u lutur perendive, përcjell albeu.com

Festivali i përvitshëm që zgjatë dy ditë, zhvillohet në nderim të Daikoku, që konsiderohet si prijësi drejt të ardhmes. /albeu.com/


Shtuar më 14/01/2018, ora 14:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori