Ja si të shpëtoni nga këpucët me erë apo rrobat me njolla
Të gjithëve i ka ndodhur që të mbajnë erë këpucët apo t’i bëhen rrobat me njolla në rroba nga vera, vaji apo ushqime të tjera.

Por, ka disa metoda që ju ndihmojnë të shpëtoni duke përdorur disa objekte të jetës së përditshme.

Nëse ju ndodh që të zvogëlohet një bluze, mjafton ta mbani në ujë të nxehtë në 5 minuta dhe më pas ta hapni me dorë.

Largoni njollat e verës së kuqe duke hedhur sipër verë të bardhë.
Largoni erën e keqe të këpucëve duke futur gazeta brenda tyre.

Për të larguar njollat që nuk hiqen me ilace të posacme për rroba, mjafton të përdorni dezinfektues vazhdimisht derisa të zhduket.

Për të kthyer ngjyrën e xhinseve tuaja, mjafton ti fusni në frigorifer për një natë. /albeu.com/

Shtuar më 28/04/2017, ora 23:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori