Ja si të rrisësh një lepur të lirë në shtëpi!
Ka shumë persona që kanë lepuj nëpër shtëpi dhe sigurisht që është e mundur për të mësuar lepurin tuaj të jetë i pastër, të mos gërvishtë mobiliet apo kabllot elektrike. Ky edukim merr disa muaj, njëlloj si edhe për qenushët, por në qoftë se ai është i arrirë ju do të keni mundësi ta lini lepurin të lirë nëpër shtëpi.

Për lepuri, kjo është pozitive: ai nuk mërzitet, mund të ndërveprojnë me ju dhe mund të bëjë ushtrime të mjaftueshme për të kufizuar mbipeshën.

Për një lepur të madh që jeton në një apartament, ky është i vetmi opsion i arsyeshëm duke qenë se asnjë kafaz nuk do ta lejojë atë të lëvizë mjaftueshëm.

Megjithatë lepurit do t’i nevojitet një vend i posaçëm ku mund të pushojë dhe një qoshe e izoluar në tualet./Albeu.com
Shtuar më 08/03/2017, ora 13:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori