Ja si recitohet "Qengji i vogël" nga ky vogëlush (VIDEO)

1 MIL like i meriton Bleoni per kengen-Qengji vogel....

Posted by Lajme nga Bota on Wednesday, December 2, 2015
Poezia "Qengji i vogël" është shumë e populluar sidomos te fëmijët e vegjël. Përmes një video të hedhur në rrjetet sociale shikohet momenti kur një djalosh në fillim përpiqet të kapë qengji më pas nis dhe reciton poezinë.

Gjatë recitimitBleonit të vogël disa fjalë janë të palkuptueshme, e ndonjëherë i japë kuptim tjetër vargut, por e rëndësishme është mënyra ndryshe e sjelljes së poezisë. /albeu.com/

Shtuar më 03/12/2015, ora 12:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori