E FUNDIT/ Eliminohet me sëpatë kokës një person në qendër të Korçës
Ja sa paguhen aktorët e “Game of Thrones” për një episod
“Game of Thrones” është në sezonin final, i cili ka pësuar mjaft ndryshime që nga fillimi i tij, e që veçanërisht vlen të theksohet reduktimi i skenave ekspliite.

Disa prej aktorëve, janë rritur bashkë me serialin. Dhe ashtu sikurse janë shprehur vetë protagonistët, askush nuk e priste një sukses të tillë.

Që prej momentit që seriali filloi të korri suksese, janë rritur ndjeshëm edhe financat, por edhe pagat e aktorëve.

Më poshtë do gjeni pagat e aktorëve të “Game of Thrones”, për çdo epizodë të serialit.

Maisie Williams (Arya Stark) – 175.000 dollarë për episod.

Sophie Turner (Sansa Stark) – 175.000 dollarë për episod.

Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister) – 500.000 dollarë për episod.

Peter Dinklage (Tyrion Lannister) – 500.000 dollarë për episod.

Lena Headey (Cersei Lannister) – 500.000 dollarë për episod.

Isaac Hempstead Wright (Bran Stark) – 175.000 dollarë për episod.

Kit Harington (Jon Snow) – 500.000 dollarë për episod.

Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) – 500.000 dollarë për episod.
Shtuar më 05/05/2019, ora 08:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori