Ja plani i NASA-s për planetin Mars

Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Duket se NASA po planifikon të krijojë një fushë magnetike artificiale në orbitë mes Marsit dhe Diellit, e cila do ta vendoste planetin Mars brenda një "boshti magnetik" dhe ta mbrojë atë prej erërave të ashpra diellore, për nxitjen e një klime që do e mundësonte dhe mbështeste eksplorimin në Mars, shkruan "Daily Mail".

Jim Green, drejtori i divizionit të shkencës planetare të NASA-s, e zbuloi idenë në punishten e fundit të mbajtur në selitë e NASA-s në Ëashington, ku shpjegoi se rreth 90% e atmosferës së këtij planeti është reduktuar shkaku i erës diellore.

Ai tha se Planeti Mars do të bëhet njësoj si toka brenda pak vitesh. /albeu.com/
Shtuar më 03/03/2017, ora 11:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.