Ja cilat janë 20 qytetet më të lashta në botë (FOTO-LAJM)

Aleppo, Siria.
Edhe pse kanë kaluar me qindra vite disa qytete antike vijojnë ta ruajnë e arkitekturën dhe vazhdojnë të tërheqin me miliona vizitorë. Për tu kthyer prapa në kohë, mjafton të bësh një udhëtim mesin e njëzet qyteteve më të lashta në botë, të shpërndara në vende të cilat kanë qenë djepi i qytetërimeve.

Nga Greqia në Irak, ja cilat janë 20 qytetetantike në botë. /albeu.com/
Shtuar më 27/09/2014, ora 10:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori