Ja çfarë parku do të ndërtojë Ferrari në Barcelonë (FOTO-LAJM)

Ferrarri zbulon planet për ndërtimin e një parku në kompleksin hotelier PortAventura afër Barcelonës në Spanjë.
Parku i ri do të ketë një hapësirë prej 75 mijë metra katrorësh, dhe do të përfshije trenin më të shpejtë dhe më të lartë në kontinentin e vjetër.

Brenda parkut do të ndërtohet hoteli luksoz Ferrari me pesë yje, i cili do të ketë 250 dhoma gjumi, restorante dhe simuluesformulave, për të gjithë ata që dëshirojnë të përjetojnë adrenalinën duke ngarë vetura të shpejta.

Projekti gjigant i cili do të kushtojë 100 milionë euro do të hapë dyert për vizitorët në fund të vitit 2016. /albeu.com/

Shtuar më 15/03/2014, ora 18:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori