Ja çfarë heqin ushtarët kinezë gjatë stërvitjes (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Edhe pse kjo mund të duket qesharake, shefat ushtarakë thonë se kjo është mënyra më e mirë për të stërvitur ushtarët që gjatë paradave ushtarake të mos humbasin vemendjen.

Siç e shihni edhe nga fotot më lartë, ushtarët parakalojnë duke mbajtur në kokë shishe. Studentët e Institutit Zhengzhou janë fotografuar gjatë trajnimit të tyre ushtarak të detyrueshëm. Instituti i cili gjendet në qytetin e Zhengzhou në Provincën Henan të Kinës qendrore, shprehet se përmes kësaj metode kërkohet të theksohet rëndësia e disiplinës dhe vetëpërmbajtjes gjatë trajnimit. /albeu.com/
Shtuar më 19/09/2014, ora 14:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori