Italiani burgos gruan për dhjetë vite, ajo u përdhunua, u torturua dhe lindi dy fëmijë (FOTO LAJM)

Një grua rumune është liruar nga një burgim dhjetëvjeçar, ku u torturua dhe përdhunuar nga një përbindësh që e detyroi të lindte dy nga fëmijët e tij, shprehen nga policia italiane.

Evil Aloisio Francesco Rosario Giordano, 52 vjeç, u arrestua këtë fundjavë dhe u akuzua për mbajtjen e gruas 29 vjeçare të burgosur në një bodrum në Gizzeria, Itali.

Kjo nuk është hera e parë që Giordano është akuzuar për krime të tilla, pasi edhe në 1995 u burgos për rrëmbimin, përdhunimin dhe torturimin e një gruaje tjetër, përcjell albeu.com.

Pas lirimit të tij të parakohshëm nga burgu për sjellje të mirë në vitin 1999, Giordano u kthye në shtëpi për t'u kujdesur për gruan e sëmurë dhe dy fëmijët.

Në atë kohë vajza rumunë ishte 19 vjeçe dhe u punësua nga Giordano për ta ndihmuar atë të përballonte detyrat e tij familjare dhe t'i shërbente gruas.

Por policia thotë se situata mori një kthesë të keqe pas vdekjes së gruas së tij, kur Giordano e mbylli vajzën në bodrum.


Gjatë dhjetë viteve të ardhshme, gruaja thotë se ajo u mbajt vazhdimisht me zinxhirë në një bodrum pa ujë dhe energji elekrike duke u përdhunuar dhe torturuar vazhdimisht.

Gjatë asaj kohe, ajo mbeti shtatzënë dy herë, duke lindur djalin e saj, tani nëntë vjeç dhe vajza, tani tre.

Të dy fëmijët thuhet se ishin të detyruar të shihnin që babai i tyre abuzonte vazhdimisht me nënën e tyre, të cilës iu gjetën shumë plagë në trup.

Policia tha se djali i ri ishte detyruar madje të bashkohej me torturën e nënës së tij, ose të përballet me rrahjen nëse refuzoi.

Ata thanë se shkurtimet e shkaktuara ndaj gruas ishin shpesh aq të thella saqë Giordano do të detyrohej të përpiqej t'i qepë me qepje të bëra nga tela e peshkimit.

Tualeti ishte një kovë plastike e vendosur nën një karrige druri.

Gruaja, së bashku me dy fëmijët e saj, duhej të flinin në shtretër të bërë nga kartoni.

Pranë shtratit ishte një bufe metalike, ku gruaja ishte vazhdimisht e lidhur me zinxhirë. Kur u gjet nga Policia, ajo kishte plagë në të gjithë trupin, disa të thella. Sipas autoriteteve, ai u përpoq të mbyllte disa nga plagët më të thella të saj me fildispanjë.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin e vogël Gizzeria, në jug të Italisë, por askush nuk e kishte vënë re apo qoftë edhe dyshuar sadopak, deri në momentin kur Policia e zbuloi shtëpinë e tmerreve aksidentalisht.

Policia e ndaloi Giordano-n për shkak të gjendjes së keqe të automjetit të tij, kur ata vunë re djalin nëntëvjeçar në ulësen e pasme. Pamja e dërrmuar e djalit, i cili u përshkrua si i pistë dhe i kequshqyer, ngriti dyshimet e tyre dhe ata kërkuan të shihnin shtëpinë e Giordano-s dhe të flisnin me nënën e djalit. /albeu.com/

Shtuar më 29/11/2017, ora 10:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori