iPhone 8 vjen me kamera revolucionare 3D, shtanget Samsung
"Apple" pritet ta prezantojë iPhone 8 në vjeshtë, kur do shënohet dhe 10 vjetori i iPhone. Sipas TechSot, iPhone8 pritet të ketë kamerë "revolucionare" me module infrared, që shndërrohen në tredimensionale.

Risia mund të përdoret për njohjen e përdoruesve, për të bëre selfie 3D, por edhe për videolojëra.

Duke u bazuar në zërat që qarkullojnë online, sistemi i ri i iPhone, u mundëson kërkuesve, zëvendësimin e shënjave dixhitale, me njohjen faciale, os eme njohjen e irisit të syrit.

Apple është teknologjikisht, shumë përpara rivalëve, për të cilët sensorët 3D të avancuar nga fotokamera, mund të jenë një ekskluzivitet i smartphone të mollës së kafshuar për të paktën 5 vjet.
Shtuar më 23/02/2017, ora 11:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori