Intel prezanton kompjuterin më të vogël në botë, sa një kartë krediti
KompaniaIntel” ka prezantuar “krijesën” e saj të fundit. Quhet “Computer Card” dhe përmasat e tij janë të njëjta me të një karte krediti, me diferencën e vetme në trashësi.

Ky kompjuter do të jetë vetëm pak më i trashë se kartat normale, por gjithsesi, kjo gjë nuk përbën ndonjë problem të madh.

Pajisja elektronike nuk do t’i shitet klientëve në mënyrë të drejtpërdrejtë pasi kompania tha se makineria e vogël do i shitet prodhuesve për t’u përdorur në aparate të tjera si drone, robote apo produkte të tjera./albeu.com/

Shtuar më 27/01/2017, ora 12:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori