Instalohet radio -teleskopi me i madh ne Evrope
Albeu.com
Ka përfunduar këtë mëngjes operacioni për vendosjen e strukturës së radio -teleskopit të Sardenjës Radio, 40 km larg nga Cagliari. Ekspertët astronomë kanë finalizuar në këtë mënyrë instalimin e ...... këtij mjeti të fuqishëm teknologjik, i cili është më i avancuari dhe më i madhi si radio- teleskop në Evropë dhe i dyti në Botë.
Shtuar më 22/05/2010, ora 18:37
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori