Imazhe rrënqethëse nga vrasjet në Siri (FOTO-LAJM)

Fotografi të tmerrshme janë publikuar sot nga disa media ndërkombëtare të cilat tregojnë shkallën e masakrës së vazhdueshme në Siri, pasi trupat qeveritare rifituan kontrollin e një qyteti kufitar i cili ishte pike strategjike e luftëtarëve rebele.

Në foto tregohen trupat e rebelevë të vrarë gjatë betejës tre-javore mbi qytetin e Qusair i cili është marrë sot nga forcat e Bashar al Asadit.

Ndërkohë që zyrtarët britanikë dhe francezë këmbëngulin se këto janë prova se presidenti sirian ka përdorur armë kimike kundër kundërshtarëve të tij rebele. /albeu.com/
Shtuar më 05/06/2013, ora 18:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori