I zhduket gjarpri, pronari njofton policinë
Boston- Pronari i një gjarpri ka njoftuar policinë, pasi i është larguar gjarpri nga banesa. Autoritete policore kanë nisur kërkimet dhe kanë njoftuar gjithë banorët e zonës që të bëjnë kujdes kur të dalin nga banesat.

Edhe pse gjarpri nuk është helmues, ai mund të shkaktoj vdekje, pasi të mbështjell rreth trupit duke ndërprerë qarkullimin e gjakut.

Në një deklaratë nga Policia tha: “Ne këshillojmë njerëzit të bëjnë kujdes, pasi është raportuar për një gjarpër të humbur”.

Autoritetet kanë thënë se gjarpri mund të jetë strehuar në një vend të ngrohtë.

Zyrtarët aktualisht janë duke kërkuar për zvarranikun.
Shtuar më 30/11/2018, ora 12:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori