I riu filmon veten duke vrarë dhjetëra strucë
Një i ri filmoi veten duke ngarë me shpejtësi mjetin e tij dhe duke vrarë 10 emus (strucë australianë).

Jacob Macdonald, 20 vjeç, nga Pinnaroo, një qytet i vogël në Australinë e Jugut, u identifikua pas një serie mesazhesh mes tij dhe ish-të dashurës.

Pavarësisht thirrjeve në internet që ai të përballej me dënimin maksimal për aktin, i riu mendon se ishte duke bërë një vepër të mirë.

I riu tha se shpendët shkatërroninmbjellat e tij, teksa në anën tjetër po përballen me thatësirën.

"Ata janë vetëm të këqij, duhet të zhduken", tha ai.

Në Australi mund të dënohesh deri në 5 vite burg për vrasje e kafshëve të egra dhe një gjobë prej 22,000 dollarë.
Shtuar më 21/09/2018, ora 20:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori