I kërkon ndihmë policisë dhe akuzohet për përdorim kokaine
Autoritetet policore të qytetit Redwood, në Kaliforni, thonë se një 19-vjeçar i Kalifornisë Veriore është arrestuar pas ai e pyeti një oficer të policisë nëse mund ta shoqëronte në shtëpi, dhe pasi ra dakord për tu kontrolluar,në xhepat e djaloshit u gjet kokainë.

19 vjeçari Ocon left sapo ishte larguar nga një festë në San Carlos, kur papritur i drejtohet një patrulle policie dhe i kërkon nëse mund ta shoqëronin në shtëpi me makinë.

Oficeri në detyrë e pyeti Ocon nëse ai mbante diçka të paligjshme. Zëvendës shefi i Prokurorit të Qarkut Steve Wagstaffe thotë, Ocon fillimisht u përgjigj "po" pastaj pas një pause prej disa sekondash u përgjigj duke thënë "jo."

Wagstaffe tregon se Ocon ra dakort që oficeri ti bënte një kontroll. Gjatë kontrollit atij iu zbulua dhe kokaina. Ongley Raymond Ocon III u akuzua për posedim të kokainës. (albeu.com)
Shtuar më 26/10/2010, ora 12:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori