I jep vajzės pajė me vlerė 120 milionė euro
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Njė manjat kinez i tjegullave i ka dhuruar vajzės sė tij dhurata me vlerė mbi 120 milionė euro, ku pėrfshihen katėr kuti me bizhuteri floriri, dy makina luksoze, aksione dhe disa shtėpi me rastin e martesės.

Nė mesin e dhuratave ekstravagante pėrfshihet edhe njė ēek bankar me vlerė 2.5 milionė euro, shkruan shekulli.

Fotot e momentit tė dhėnies sė dhuratave janė publikuar dhe nė internet.

Wu Duanbiao, president i firmės qeramike Fujian Wanli Group, i ka dhėnė bashkėshortit tė vajzės sė tij pasuri tė patundshme dhe njė dyqan pėr shitje me pakicė.

Pėrveē aksioneve me vlerė 12 milionė euro nė firmėn e tij tė trashėguar, ai i ka dhuruar ēifti dhe dy makina, njė Porsche dhe njė Mercedez.

54-vjeēari gjithashtu ka dhėnė 3 milionė euro donacion nė dy organizata bamirėse. /albeu.com/
Shtuar më 02/01/2013, ora 18:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.