I biri albin u kthye në meme, reagon nëna (FOTO LAJM)

Një nënë e re ka treguar në rrjet se është ndjerë vërtet keq kur ka parë online se një fotografi e djalit të saj të posa lindur albin është marrë dhe është keqpërdorur duke u kthyer në një meme.

Nëna e katër fëmijëve dhe stilistja Patricia Williams, 43 vjeç nga Juta ka dy fëmijë që janë albinë.

Kur vogëlushi i saj erdhi në jetë fotot e tij u morën dhe u keqpërdorën pasi disa persona online filluan të tallen me të.

Fatkeqësisht, nuk është hera e parë që fëmijët e Patrisit janë në shënjestër për shkak të albinizmit të tyre.

Vëllai i madh i Rockëell, Redd, gjithashtu është tallur në kënde lojërash për shkak të pamjes së tij.

Djali i saj i dytë, Redd tani shtatë vjeç, lindi në gusht 2012.

Shtuar më 29/11/2019, ora 14:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori