Huawei rekord shitjesh, 100 milion paisje për një vit
Kompania e telefonave të zgjuar Huawei ka patur një rritje të jashtëzakonshme dy viteve të fundit.

Dhe pse akoma viti 2017 do edhe dy muaj për të ardhur kompania tashmë ka festuar 100 milionë shitje të pajisjeve në një vit. Tani është në rrugën e duhur për të mbyllur një nivel rekord të dërgesës. Huawei ka patur një performancë më mirë se shumë nga rivalët e saj deri më tani.

Huawei është tashmë ndër kompanitë më të mëdha në Kinë dhe është në mënyrë aktive duke kërkuar për të konkuruar me gjigandët më të mëdhenj si Samsung dhe Apple.

Kompania ka parë sukses të madh me pajisje si Huawei P9 dhe Honor 8.Aktualisht është duke i dërguar pajisjet e saj në shumë tregje duke u fokusuar në mynyrë të veçantë në Shtetet e Bashkuara me modelin e saj Honor./albeu.com/
Shtuar më 17/10/2016, ora 10:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori