E FUNDIT/ Makina përplas 10 vjeçarin në Vlorë
Hoteli sferik mbi pemë (FOTO-LAJM)

Një kanadez ka ndërtuar hotelin e parë sferik në botë. Tom Chudleigh ka shpenzuar 100 mijë paundë për të ndërtuar hotelin e tij me tre dhoma në majë të një peme.

Hoteli-sferë është vendosur në pozicion vertikal dhe ai është i ndjeshëm kur fryn erë ose kur dikush ndryshon pozicion brenda tij. 61-vjeçari i cili jeton në Vancouver shprehet se qëllimi për realizimin e këtij projekti është që klientët e tij të bëhen njësh me natyrën. /albeu.com/

Shtuar më 05/09/2013, ora 18:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori