E FUNDIT/ 159 raste të reja me koronavirus në Shqipëri
Hetimi ndaj Bashës, Manjani thumbon sërish Tahirin: Ua çfarë turpi!
Ditën e sotme policia e Tiranës depozitoi në prokurori një kërkesë për dënimin e kreut të demokratëve Lulzim Basha pas deklaratave të Bashës një ditë më parë për dhunë ndaj shtetit.

Pas kësaj padie ku Basha rrezikon 3 vite burg, ish-ministri i Drejtësisë Ylloi Manjani ka reaguar duke e quajtur “turp”.

Sipas Manjanit kjo është një provë që policia është mbi shtetit, mbi ligjin dhe mbi vetë zotin.

“Ua ua ua, çfarë turpi! Policia kërkon ndjekjen penale të kryetarit të opozitës! Kjo është Policia e mbi shtetit,mbi ligjin e mbi vetë zotin”, shkruan në Twiterr” ish-ministri i LSI, Ylli Manjani./albeu.com/
Shtuar më 25/02/2017, ora 14:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori