Hanë spaghetti me fruta deti në Romë, turistët shkulin flokët pasi marrin faturën
U ka shkuar pas krahëve dreka që konsumuan dy turistë japonezë në Romë, pasi panë faturën që u solli restoranti që kishin zgjedhur në qendrën historike të qytetit.

Ata kishin porositur spageti me fruta deti, dy pjata dhe ujë. Por ku panë se sa kushtonin, u habitën.

Fatura e datës 4 shtator, u postua në Facebook dhe u bë virale menjëherë, ku ka marrë shumë komente nga japonezë dhe italianë.

Shuma totale që kanë paguar turistët japonezë ishte plot 429,80 €.

Por ajo që i la të befasuar ishte ky detaj. Shuma totale e ushqimit ishte 349,80 € por shtesë ishte tarifa për servisin plot 80 €. Pra turistët paguan edhe për pjatën dhe mbulesën e tavolinës, shkruan “Il Messagero“.
Shtuar më 27/09/2019, ora 12:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori