Hajdutët vjedhin medalje me vlerë mijëra euro
Janë vjedhur disa medalje dhe stoli të epokës komuniste nga muzeu Stasi në Berlin.

Vjedhja ndodhi gjashtë ditë pasi u vodhën diamantët me vlerë miliona euro në Vault Green në Dresden.

Artikujt e vjedhur në Berlin janë më vlerë disa mijëra euro, tha drejtori i muzeut Jorg Drieselmann për BBC.

artikujt e vjedhur ishte edhe nje Urdhër nga Karl Marksit dhe Lenini.

Z. Drieselmann tha që argjendaritë e marra ishin një palë vathë, një unazë me perla, një orë ari.

Vjedhësit depërtuan brenda një dritareje në katin përdhes të shtunën natën, duke përdorur një çati aty pranë, dhe tani janë në arrati.
Shtuar më 02/12/2019, ora 13:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori