Godet të dashurën në rrugë, ja si veprojnë kalimtarët (VIDEO)
Pëlqej
Një eksperiment që është kryer së fundmi ku një mashkull godet një femër dhe e kundërta, ka sjellë dy reagime të ndryshme. Në rastin kur femra dhunohet, njerëzit menjëherë dalin në mbrojtje të saj, e ndërsa kur goditet një mashkull nga një femër, njerëzit qëndrojnë në heshtje.

Ka nga ato raste edhe kur njerëzit të cilët janë në rrugë e godasin mashkullin në fjalë. Eksperimenti në fjalë është realizuar në rrugë, e ndërsa protagonistë janë bërë dy çifte.

rastin e gruas që goditet nga i dashuri, u vu re një pjesëmarrje e njerëzve, të cilët dilnin në mbrojtje të saj. Kishte nga ato raste kur njerëzit dilnin nga kafenetë dhe menjehërë shkonin ti ndalnin ata të dy. /albeu.com/
Shtuar më 26/09/2014, ora 15:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori