Gjykata i heq kujdestarinë nënës, pasi djali 7 vjeçar jetonte si vajzë
Një nëne i është hequr kujdestaria e djalit të saj vetëm 7 vjeçar nga Gjykata e Lartë pasi mendohet që ai e kishte jetuar jetën si një vajzë.

Një zyrtar i lartë, tha se gruaja i kishte shkaktuar djalit të saj një dëm të konsiderueshëm emocional, ku kritikoi edhe autoritetet lokale dhe personelin e shërbimeve sociale, si përgjegjës për mirëqenien e të miturit.

Para gjykatës gruaja ishte shprehur se djali e perceptonte veten si vajzë dhe se ishte i vendosur për të qenë një vajzë me gruan.

Ndërkohë autoritetet e drejtësisë kanë marrë në shqyrtim rastin, ku do të pyesin të gjithë personat përgjegjës si dhe do të marrin në konsideratë të gjitha deklaratat e bëra./albeu.com/

Shtuar më 22/10/2016, ora 12:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori