Gjuetarët e stuhive futen në qendër të uraganit vdekjeprurës Matthew (VIDEO)

Uragani Matthew cili ka shkatërruar së fundmi Haitin e po shkon përgjatë brigjeve të Karolinës së Jugut në SHBA.

Deri më tani ka marrë më shumë se 800 jetë njerëzish dhe 90 për qind të territorit në Haiti e ka rrafshuar për toke.

Dy pilotë të Agjencisë Kombëtare të Oaqenisë dhe Atmosferës (NOOA), të quajture Hurricane Hunters (që në përkthim i bie gjuetarët e uraganeve), me qëllim kërkimi dhe monitorimi të avancimit të uraganit janë futur në qendëruraganit ku erërat godisnin me 220 km/h. /albeu.com/
Shtuar më 08/10/2016, ora 19:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori