Gjermani, Hitleri ende qytetar nderi
Deputetët e parlamentit të qytetit të vogël Goslar në Saksoninë e Ulët në Gjermani janë kujtuar pas disa dekadash se kanë harruar të fshijnë Adolf Hitlerin nga lista e qytetarëve të nderit, ku ai u rendit që në vitin 1934.

Përveç qytetit Goslar statusin e qytetarit të nderit Adolf Hitlerit ia dhanë edhe 4 mijë qytete të tjera. Dhe shumë prej tyre deri më tani nuk e kanë privuar liderin e ndjerë të nazistëve nga ky titull. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2013, ora 11:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori