Gjermanët dhe lidhja e ngushtë me alkolin, plot 131 litra alkol pinë një gjerman në vit
Sipas llogaritjeve të fundit, konsumi i alkoolit në Gjermani arriti në rreth 131 litra për frymë në 2017, që është rreth dy për qind më pak se një vit më parë, sipas Zyrës Qendrore Gjermane të Varësisë (DHS) në Berlin.

Megjithatë, kjo rënie e butë nuk është një arsye për festim, sipas raportit, pasi 131 litra korrespondojnë me një tank të plotë të alkoolit. /albeu.com/
Shtuar më 22/04/2019, ora 22:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori