Gjendet aparati fotografik i humbur në det, ruan gjithçka (FOTO LAJM)

Një aparat fotografik i cili kishte humbur në det është gjetur pas më shumë se dy vitesh dhe i është kthyer pronarit të saj.

Aparati është gjetur në një plazh në Tajvan i mbuluar me alga të detit, por edhe pse ka qëndruar gjatë në ujë ende është funksional.

Atë e gjetën një grup fëmijësh bashkë me mësuesit e tyre, të cilët vendosën të provonin të gjurmonin pronarin duke shpërndarë fotografinë e aparatit në rrjetin social “Facebook”.

“Nuk mund ta besoja këtë”, tha Serina Tsubakihara pronarja e aparatit.
Shtuar më 06/08/2018, ora 09:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori