Gjenden dy balena të ngordhura në bregdet, ja çfarë u gjet në stomakun e tyre (FOTO LAJM)

Balenat janë gjitarët më të mëdhenj të tokës dhe gjatësia e tyre varion deri në 20 metra.

Unioni i Resurseve Natyrore ka vënë alarmin për një zhdukje të mundshme të tyre.

Në Gjermani janë gjetur dy balena gjigande të ngordhurabregdet dhe shkencëtarët kanë përdorur këtë rast për të sensibilizuar njerëzit mbi dëmet e globalizmit.

Në barkun e tyre u gjetën mbejtje plastike të cilat mund të kenë shkaktuar ngordhjen e tyre./albeu.com/
Shtuar më 29/11/2016, ora 09:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori