Gjeli sulmon për vdekje të moshuarën
Një grua e moshuar në Australinë e Jugut ka vdekur pasi është sulmuar nga gjeli. 76-vjeçarja ishte duke mbledhur vezë në pronën e saj kur ndodhi sulmi.

Sqepi i gjelit shpoi venat e së moshuarës, gjë që shkaktoi hemoragji të madhe.

Eksperti mjeko-ligjor i Universitetit Adelaide profesor, Roger Byard, ekzaminoi rastin dhe ka gjetur se kafshimi i gjelit e ka shpuar venin e gruas.

"Lëkura e njerëzve të moshuar është e hollë dhe venat janë afër sipërfaqes. Edhe një pickim i vogël në këtë moshë e kërcënon jetën", ka thënë Byard.
Shtuar më 02/09/2019, ora 18:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori