Gjarpri gëlltit veten e tij (VIDEO)
Ky gjarpër po përpiqet të hajë gjithë trupin e tij.

Ai është mbështjellë në formë rrethi ndërkohë që ka futur bishtin dhe një pjesë të konsiderueshme të trupit të tij në gojë.

Gjarpërinjtë të cilët mbahen mbyllur mund të hanë veten e tyre kur janë shumë të stresuar.

Ata gjithashtu e bëjnë këtë gjë kur iu dëmtohet shikimi, duke qenë se ngatërrojnë bishtin me prenë e tyre.

Këta tentativa mund të rezultojnë fatale për to, kështu që për të ndaluar diçka të tillë, veterinerët sugjerojnë që trupi i tyre të spërkatet me ujë të ftohtë.
Shtuar më 04/07/2018, ora 07:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori