Gdhendi për 25 vjet një shpellë, rezultati që la pa frymë njerëzit (VIDEO)
Një njeri kaloi 25 vjet i izoluar krejtësisht nga bota, por ajo që ai bëri brenda kësaj shpelle do të ju lë pa frymë.
Vetëm me qenin e tij si shoqërues, artisti Ra Paulette kaloi një çerek shekulli duke krijuar disa vepra arti, më të bukurat që ju do të shihni ndonjëherë.

Brenda kësaj shpelle të thellë në shkretëtirat veriore të New Mexico janë disa nga shpellat më të ndërlikuara.

Ra ka shpenzuar orë të panumërta çdo ditë në gdhendje dhe formimin e gurit në art.

“Kur ju jeni duke bërë diçka që ju doni, ju tërheq. Ju dëshironi të bëni atë gjatë gjithë kohës”, ka thënë ai.

Dhe pas 25 vjetëve gërmimi dhe gdhendje, ai ka zbuluar punën e tij të mrekullueshme.

Gjatë viteve, artisti ka krijuar një numër të madhe të këtyre shpellave të gdhendura duke përdorur procesin që ai e quan “vallen e gërmimit”.

Ra përdor dritën natyrale e cila sipas tij është një frymëzim për punën e tij.

Kur flasim për atë që ai shpreson është se njerëzit do të mësojnë nga arti i tij
Shtuar më 18/07/2018, ora 18:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori