FRYMËZUESE/ Dikur ishte banakiere, sot drejtoreshë e shkollës ku punonte
Dikur ishte thjesht një banakierë sot është drejtoresha e shkollës ku punonte.

Kjo është historia frymëzuese e një nëne beqare me 3 fëmijë e cila ka punuar gjithë jetën dhe tani ka marrë shpërblimin e merituar.

Rosalind Brotherton nisi t’i shërbente ushqim nxënësve, pasi u nda nga bashkëshorti i saj.

Teksa punonte si banakiere në shkollën Sëan Lane, ajo gjithashtu studionte për histori në një Universitet me kohë të pjesshme.
“Sa më shumë ecja përpara, aq më shumë e ndjeja se mund t’ja bëja më të lehtë gjërat fëmijëve të mi,” tha Rosalind për Daily Mail.
Nëntë vite më vonë, 49 vjeçarja u emërua drejtoreshë në një shkollë tjetër./albeu.com/

Shtuar më 18/01/2017, ora 13:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori