Frymëzohet nga retë, artisti sjell kryevepra (FOTO LAJM)

Një artist i ri frymëzohet nga retë për të krijuar vizatime të ndryshme. Ai është shprehur se për shkak të udhëtimeve të gjata, i është dashur edhe të studiojë formën e reve, ndërsa ka marrë guximin dhe të hedhë mendimin e tij në letër.

Martin Feijoo nga Madridi është i apasionuar pas reve dhe imazhet që formohen nga to, i ka hedhur në vizatim. Ai kishte filluar të projektonte imazhet që vitin e kaluar, pas një udhëtimi në Meksikë.

Martin ka mundur që të krijojë një histori për çdo re të fotografuar ku shihen kafshë të ndryshme, objekte astronomike dhe një babagjysh me mjekër të gjatë. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2014, ora 13:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori