Fotografi grek fiton "France Awards" me pamjet e emigrantëve në Lebos (FOTO LAJM)

Çmimin e parë të fotografisë “Visa d’Or News” në “France Awards” e ka fituar një fotograf grek, për mbulimin e ardhjes së emigrantëve në ishullin e Lesbos vitit e kaluar.

Aris Messinis punon aktualisht për agjensinë franceze të lajmëve AFP dhe ka deklaruar se nuk mendonte kurrë se do të mbulonte këtë ngjarje në vendin e tij, raporton “BBC”.

Messenis është brohoritur nga mediat pasi ai gjatë kohës që bënte fotografi, ka lënë punën dhe ka ikur në ndihmë të një fëmije të vogël sirian që po mbytej./albeu.com/Shtuar më 04/09/2016, ora 11:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori