Foto të kullave binjake të fotografuara nga Stacioni Hapësinor
Foto që shikoni më lartë është fotografuar nga astronauti amerikan, Frank Culbertson i cili më 11 shtator 2001 nuk gjendej në Tokë, por në hapësirë. Ai ka mundur të fotografojë kullat e sulmuara në New York nga Stacioni hapësinor ndërkombëtar në largësi 350 kilometra nga sipërfaqja e tokës.

Culbertson thotë se pasi pa se çfarë po ndodhte shpejt kapi fotoaparatin e parë më të afërt dhe nga dritarja bëri fotot e sulmit më të madh terrorist në historinë e re të botës. /albeu.com/
Shtuar më 13/09/2012, ora 12:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori